Spomienkové podujatie organizované pri príležitosti 470. výročia narodenia a 430. výročia smrti Valentína Balašu

„Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň a Oblastný výbor Csemadok vo Veľkom Krtíši Vás pozýva na spomienkové podujatie organizované  pri príležitosti 470. výročia narodenia a 430. výročia smrti Valentína Balašu, prvého renesančného básnika v Uhorsku. Balašova pieseň sa uskutoční 24. mája 2024 o 17:00 hod v priestoroch barokového kaštieľa.

V programe odznejú básne Valentína Balašu a vystúpi Univerzitný komorný orchester Mladosť pôsobiaci na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Orchester si kladie za cieľ interpretovať a sprístupňovať diela slovenskej hudby so  zameraním predovšetkým na repertoár staršej slovenskej hudby šľachtických tancov 16. – 18. storočia.

Podujatie sa uskutoční vo veľkej Palote barokového kaštieľa na hrade Modrý Kameň vo štvrtok 24. mája 2024 o 17:00.

Tešíme sa na Vás!“