Večerná prehliadka - SNM Modrý kameň - Spoznaj pánov nášho hradu

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň srdečne pozýva v sobotu 13. augusta 2022 na večernú prehliadku kaštieľa. Staňte sa spolu s nami cestovateľmi v čase a spoznajte jednotlivé etapy vývoja nášho hradu, významné udalosti aj osobnosti, ktoré ovplyvnili hrad Modrý Kameň aj jeho okolie. Večerná prehliadka „Spoznaj pánov nášho hradu“ začne v podzemných únikových chodbách. V 13. storočí sa celým Uhorskom šírili správy o ukrutnostiach Mongolov, ktorí prišli z ďaleka. Kto mohol, zutekal, ukryl sa do najhustejšieho lesa, do jaskýň a pivníc...Ak chcete vedieť, ako príbeh pokračuje, neváhajte a navštívte nás!

Prehliadky budú prebiehať v hodinových intervaloch 13. augusta 2022 od 18:00 do 22:00 hod. Pozvanie na hrad prijali členovia skupiny historického šermu SORDEM. Počas celého večera budú šermiari prezentovať svoje zbrane, zoznámia návštevníkov s technikou boja a základnými princípmi šermu. O 18:00 a 20:00 hod vystúpia s predstavením „Šermiarske poviedky“. Sprístupnená bude aj aktuálna výstava v barokovej sále kaštieľa „Krása pre ženu stvorená“ a „bábkoherňa“. Tešíme sa na Vás!

Viac informácii sa dozviete na www.hradmodrykamen.sk, prípadne telefonicky na 047/24 54 100.