E-mail: obecnyuradbzovik@gmail.com | Tel.: 045 55 19 397 RSS Mapa stránok | Úradná tabuľa | 
Obec Bzovík

Modrokamenská hudobná slávnosťSlovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás pozýva na podujatie Modrokamenská hudobná slávnosť.

Vo Veľkej Palote kaštieľa sa 21. augusta 2022 odohrá siedmy ročník festivalu komornej hudby v podaní špičkových umelcov. Na dvoch koncertoch budú účinkovať interpreti

zvučných mien.

Klavírny recitál o 17:00 hod bude patriť poprednému klaviristovi Jakubovi Čižmarovičovi. Jakub Čižmarovič pochádza zo známej hudobníckej rodiny. Prvé hodiny klavíra absolvoval ako 8-ročný so svojou mamou Zuzanou v Kolíne nad Rýnom, kam sa rodina presťahovala zo Slovenska v jeho útlom veku. V Nemecku sa veľmi rýchlo etabloval ako jeden z najtalentovanejších klaviristov mladej generácie, čo potvrdili aj úspechy na viacerých súťažiach.

O 18:30 hod sa predstaví Zuzana Mojžišová, ktorá patrí k priekopníčkam word music na Slovensku. Najnovší projekt Zuzany Mojžišovej Puščaňa prelína ľudovú pieseň s jazzom a necháva vyniknúť hudobnícke majstrovstvo speváčkiných exkluzívnych spoluhráčov. Na koncerte vystúpi Stanislav Palúch (husle), Miku Skuta (klavír), Rastislav Andris (ľudové nástroje). V programe vystúpia aj žiačky ZUŠ z Modrého Kameňa.

Počet účastníkov koncertu je limitovaný. V prípade záujmu a pre potvrdenie účasti nás kontaktujte na telefónnom čísle 047 24 54 100. Viac informácii sa dozviete na www.hradmodrykamen.sk.

HORE