E-mail: obecnyuradbzovik@gmail.com | Tel.: 045 55 19 397 RSS Mapa stránok | Úradná tabuľa | 
Obec Bzovík

Bzovík našiel Najsilnejšieho muža

02

    Druhý ročník súťaže v tlaku na lavičke „benč“  o najsilnejšieho muža Bzovíka za rok 2018 sa uskutočnil na sklonku roka v starom kultúrnom dome. Do súťaže sa prihlásilo 12 mužov s trvalým pobytom v Bzovíku. Medzi ďalšie kritériá súťaže patrilo to, že súťaž je bez rozdielu veku a váhy s medzinárodnými pravidlami, každý zúčastnený má neobmedzený počet pokusov, avšak pri neplatnom pokuse má 2 opravné pokusy, na registráciu a priebeh súťaže dohliadali rozhodcovia (Erik Bačinský, Marek Pálka a Peter Dendiš).

    Organizátori mali tú česť privítať medzi sebou aj 13- násobneho majstra sveta a Európy v tlaku na lavičke a trojboji Erika Bačinského z Krupiny. Ten vo váhovej kategórii na medzinárodnej súťaži do 75 kg vytlačil neuveriteľných 236 kg. 

    Na regulárnosť súťaže dohliadal ako rozhodca Erik Bačinský  a to pred slušnou návštevou divákov, ktorý potleskom oceňovali pokusy súťažiacich. Svojou účasťou v súťaži prišiel podporiť športový život aj starosta obce Bzovík Boris Sedmák.   

     Najsilnejším mužom Bzovíka za rok 2018 sa stal Marek Meľaga, ktorý tak po roku vystriedal Slavomíra  Tuhárskeho.  Na druhom mieste sa umiestnil Dávid Pálka a tretí bol už spomínaný Slavomír Tuhársky.  

    Súťaž zorganizovalo Spoločenstvo pre krásu a zdravie tela pri Obecnom úrade v Bzovíku. Organizátor Ján Očenáš vysvetlil, že hlavným cieľom bolo dostať do hláv detí myšlienku, aby prišli na športoviská. Ocenil všetkých súťažiacich, ktorých hnala do výkonov aj slušná divácka návštevnosť. Zároveň ďakuje všetkým partnerom a sponzorom (Obec Bzovík, Pekáreň Bzovík, miestne poľovnícke združenia, Peter Lazár a Jozef Kuzma a bývalé spolupracovníčky futbalového oddielu Anna Benčeková, Marika Sedmáková, Angela Rievajová, Mária Ľuptáková ), vďaka ktorým mohli zorganizovať ojedinelú súťaž v našom regióne.. 

Tu si môžete pozrieť podrobné výsledky súťaže o Najsilnejšieho muža Bzovíka...

Priložené dokumenty

NázovVeľkosť a typ
  Výsledková tabuľka23 kB [pdf]

Priložené fotografie

HORE