E-mail: obecnyuradbzovik@gmail.com | Tel.: 045 55 19 397 RSS Mapa stránok | Úradná tabuľa | 
Obec Bzovík

Festival náhradného rodičovstvaPROGRAM FESTIVALU NÁHRADNÉHO RODIČOVSTVA

 (je možné, že časy niektorých udalostí budú pozmenené)

13. august 2022, 10,00-18,00, Beluj


V dedinke Beluj môžete počas celého dňa navštíviť RETRO DOM a uvidíte vecí z Vášho detstva alebo detstva vašich rodičov či starých rodičov.

Určite neobíďte Výstavu starých svadobných fotografií a fotky zo živote dedinky Beluj - v priestoroch Obecného úradu.

V dedinke nájdete aj MÚZEUM a keď doň vojdete akoby ste do minulých čias došli a trošku skúsili z toho ako žili miestni predkovia.

PORADŇA (nielen) O ADOPCII bude otvorená od 11,00 hodiny a nájdete tam profesionálov z neštátnej odbornej organizácie Návrat. 

• 13,00 bude spolu s Vami prebiehať ZÁCHRANA 150 KUKULÍKOV (symbolická záchrana opustených detí) – vhodné pre kohokoľvek

• 14,00 nás čaká ROZHOVOR s Evou a Palkom (bývalá pestúnska mama a jej prijatý dospelý syn Vám v rozhovore rozpovedia svoj príbeh). - pre dospievajúcich a dospelých

• 15,30 festivalový unikát: MASÉRSKA ŠKOLA pre deti bez rozdielu veku. Na ukážkovú lekciu Vás pozýva adoptívna mama a jej dve deti. (pre deti a dospelých)

• 16,00 ČO POTREBUJÚ DETI, ktoré čakajú na adopciu a pestúnstvo? Debatka so Zuzkou Benkovičovou, ktorá pracuje ako psychologička v Centre pre deti a rodiny (v bývalom detskom domove) - vhodné pre dospelých - v "Bunkrovni"

• 17,30 SPOLULADENIE - s muzikoterapeutom Mirom Randuškom vytvoríme spoločný koncert s obyčajnými i neobyčajnými hudobnými nástrojmi, ktoré sa naučí ovládať ktokoľvek. Na lúke s výhľadom na Sitno.


Po celý deň bude otvorená aj jedinečná BELUJSKÁ OUTDOOROVÁ herňa: 

Má až štyri časti: 

1, BUNKROVŇU (schovajte sa do bezpečia - vyberte si "domček/bunker" medzi stromami, ktorý vám najlepšie pasuje, vyskúšajte viaceré a oddýchnite si v nich) 

2, HOJDÁREŇ - pohojdajte sa na hojdačke pod orechom, pod čerešňou...ľahnite si do hamaky a pozrite do koruny stromov či na oblohu.

3, STROMOLEZENIE

Lezenie na stromy povolené!

4, GÚĽANIE Z KOPCA


Privíta vás aj jedinečná KAVIAREŇ v PAJTE , kde deti môžu pokojne vyliať limonádu na zem. Myslíme aj na dojčiace ústranie a zázemie na prebaľovanie.

Bude aj malý komorný koncert: Matúš Smačko nám zahrá trošku zo svojich songov a zabrnká na gitare.

Uvidíte tiež výstavu krásnych fotografií Martina Dubovského o dôležitých témach detstva s názvom: NAJVIAC ZO VŠETKÉHO.

A ak Vás zaujímajú príbehy, na festivale stretnete ľudí s praktickou skúsenosťou adopcie a pestúnstva. Spýtajte sa ich, čo potrebujete vedieť.

Pri príležitosti festivalu budú vydané aj špeciálne Festivalové noviny, kde sa môžete dočítať viac o témach, ktoré vás zaujímajú.


www.navrat.sk

https://www.facebook.com/events/1165748740948926

HORE