Deň hrania na Modrom Kameni

„Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás pozýva na podujatie Deň hrania, ktoré sa uskutoční 24. septembra 2022 od 10:00 – 17:00 hod pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Cieľom iniciátorov Svetového dňa hrania je odtrhnúť deti od obrazoviek televízorov a počítačov a pripomenúť si význam hrania v živote každého človeka. Strávte tento deň v našom múzeu a jeho okolí.

24. septembra 2022 od 10:00 – 17:00 hod spoznajú detskí návštevníci expozície nášho múzea. Počas prehliadky ich bude sprevádzať aj nový maskot múzea Gaštanko. V parku sv. Anny pri hrade sa deti aj dospelí zahrajú a zabavia s rytiermi, vyskúšame spolu lukostreľbu aj šerm. Pri prechádzke náučným chodníkom pri našom hrade spoznáte rastliny a živočíchy, ktoré sa vyskytujú v jeho okolí. Na vyhliadke hradu si každé dieťa vlastnoručne vyrobí „PREKLÁPAČKU“ - nosnú hračku 13. Dňa hrania v SR. Pre najmenších návštevníkov pripravíme „hračkovisko“ s možnosťou pohrať sa priamo v múzeu. Sprístupnená bude aj aktuálna výstava v barokovej sále kaštieľa „Krása pre ženu stvorená“ a interaktívna výstava „Dotkni sa stredoveku“.  Tešíme sa na Vás!

Vstupné na podujatie je 6,00 € pre dospelých, zľavnené vstupné 3,00 € pre deti od troch rokov, študentov a seniorov.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

V prípade záujmu o viac informácií nás kontaktujte na telefónnom čísle 047 24 54 100. Viac informácii sa dozviete aj na www.hradmodrykamen.sk.”